Awantura w Starych Babicach. 37-latek groził policjantowi, że go zabije

Policjanci pełniący służbę na terenie gminy Stare Babice otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał leżeć na chodniku. Podczas udzielania mu pomocy, jeden z interweniujących funkcjonariuszy został przez niego znieważony, dodatkowo 37-latek naruszył jego nietykalność cielesną oraz groził mu pozbawieniem życia.
wypadek-bronisze
Fot. kwp.radom.pl. Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który trafił do celi.

Kilka dni temu, około godziny 17.15 do dyżurnego komendy w Starych Babicach wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który miał leżeć na chodniku przy ul. Sienkiewicza. Na miejsce udali się policjanci z wydziału prewencji. Od mężczyzny była wyczuwalna bardzo silna woń alkoholu. Funkcjonariusze, chcąc udzielić mu pomocy, najpierw usiłowali ustalić jego dane osobowe. Jednak te, które mężczyzna przekazywał funkcjonariuszom, nie odpowiadały jego rzeczywistej tożsamości.

Rozdrażniony tą sytuacją 37-latek zaczął zachowywać się wobec policjantów w sposób agresywny. Jednego z nich obrzucił obelgami, szarpał za mundur, po czym zaczął grozić, że go zabije. W ten sposób usiłował zmusić funkcjonariusza do odstąpienia przez niego od czynności służbowych i zaniechania jego zatrzymania.

W związku z popełnionymi przestępstwami policjanci zatrzymali krewkiego 37-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko cztery promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnej celi do czasu jego wytrzeźwienia. Ostatecznie mieszkaniec starobabickiej gminy usłyszał zarzuty. Za czyny, których się dopuścił grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest