Coraz bliżej grodziskiej obwodnicy. Burmistrz: jestem niezwykle szczęśliwy

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na budowę obwodnicy zachodniej Grodziska Mazowieckiego. Kolejnym krokiem ma być ogłoszenie przetargu.
zachodnia-obwodnica-grodziska-2018
Fot. pasja1000/pixabay.com. Budowa obwodnicy ma poprawić bezpieczeństwo kierowców.

Obwodnica, o długości 7,4 km, będzie przebiegała na obszarze Grodziska Mazowieckiego, Natolina, Chlebni, Chrzanowa Dużego, Wólki Grodziskiej, Kozer, Kozerek i Kałęczyna. Projekt zakłada budowę, m.in.: dróg poprzecznych i skrzyżowań, mostu i wiaduktów oraz budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej.

– Budowa obwodnicy wyeliminuje tranzyt z centrum naszego miasta i ograniczy jego negatywny wpływ na środowisko. Polepszy się komfort życia mieszkańców i zwiększy bezpieczeństwo podróżowania – informują urzędnicy z grodziskiego magistratu. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie obwodnicy przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW). Decyzja wydana kilka dni temu przez wojewodę ma rygor natychmiastowej wykonalności. Włodarz sprawdził zgodność projektu budowlanego z wymaganiami ochrony środowiska.

Swojej radości nie ukrywa burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński. – Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę Państwu przekazać informację o decyzji, nad którą pracowaliśmy przez ostanie lata. W dniu dzisiejszym Wojewoda Mazowiecki wydał zezwolenie na budowę Obwodnicy Zachodniej Grodziska Mazowieckiego. Jest to najważniejsza decyzja dla naszej gminy w ostatnich latach. Dzięki obwodnicy polepszą się nie tylko warunki życia mieszkańców, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo – wypowiedź włodarza o takiej treści opublikowano na oficjalnej stronie internetowej gminy Grodzisk Mazowiecki.

Przetarg na realizację inwestycji ma zostać ogłoszony w ciągu kilku najbliższych tygodni. Samo rozpoczęcie budowy jest planowane na wiosnę.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest