Napad przed sklepem w centrum Raszyna [FOTO]

Dyżurny w Raszynie otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło przed jednym ze sklepów. Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 29 lat. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej, a sąd zastosował wobec nich trzy miesiące aresztu.
napad-raszyn
Fot. KPP Pruszków. Sprawcy nie widzieli w swoim zachowaniu nic złego.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek, 22 października, po godzinie 19.00. Dyżurny komisariatu w Raszynie otrzymał zgłoszenie o napaści. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Do zdarzenia doszło przed sklepem w centrum Raszyna.

Funkcjonariusze na miejscu zastali mężczyznę, który razem z synem przyjechał na zakupy. Kiedy ojciec wszedł do sklepu, syn został w samochodzie. Po chwili do auta wsiadł 36-letni mężczyzna, który uderzył pokrzywdzonego w twarz, a następnie zabrał mu telefon. W tym czasie drugi ze sprawców obserwował to zdarzenie. Po powrocie ojca do samochodu, syn opowiedział mu o całej sytuacji. Sprawcy nie widząc niczego złego w swoim zachowaniu, stali pod sklepem. Kiedy ojciec chciał wyjaśnić z nimi sprawę telefonu, doszło do szarpaniny.

Policjanci zatrzymali mężczyzn i odzyskali skradziony telefon. Po zebraniu materiału dowodowego 29-latek i 36-latek usłyszeli w prokuraturze zarzut kradzieży rozbójniczej, do którego się nie przyznali. Na wniosek policji i prokuratury, sąd w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej kodeks karny przewiduje karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

napad-raszyn-2

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest