Bilet Metropolitalny dla Piastowa

Od 3 grudnia mieszkańcy Piastowa będą mogli korzystać z tańszych biletów Warszawskiego Transportu Publicznego. To oferta, która cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów z podwarszawskich miejscowości.
piastow-bilet-metropolitalny-2
Fot. ZTM Warszawa. Piastowianie skorzystają z trzeciego progu dofinansowania.

Już niedługo mieszkańcy Piastowa będą mogli otrzymać „Kartę Mieszkańca Piastowa” i zakodować na niej Bilet Metropolitalny. Zgodnie z uchwałą rady miejskiej pasażerowie skorzystają z trzeciego progu dofinansowania, więc za bilet normalny 90-dniowy, ważny w pierwszej i drugiej strefie zapłacą jedynie 330 zł, a za bilet 30-dniowy 120 zł. Bilety ulgowe będą kosztować odpowiednio: 165 i 60 zł.

Jak informują urzędnicy z Zarządu Transportu Miejskiego, rozszerzona oferta Warszawa+ cieszy się dużym powodzeniem wśród pasażerów. Od rozpoczęcia przedsprzedaży 14 sierpnia, do końca października wydanych zostało niemal 35 tys. kart, na których przynajmniej raz zakodowano Bilet Metropolitalny. Sprzedaż wzrasta – od 14 sierpnia do 30 września pasażerowie kupili przeszło 22 tys. biletów, a w samym październiku wgranych zostało ponad 20 tys. kontraktów.

– Atrakcyjna oferta przyciąga do podróżowania Warszawskim Transportem Publicznym nowych pasażerów. Część z nich to osoby, które przystąpiły do programu na wcześniejszych zasadach, ale warto zauważyć, że od 14 sierpnia przybyło ponad 8500 zupełnie nowych pasażerów, którzy odebrali kartę i po raz pierwszy zakodowali bilet z oferty Warszawa+ – informuje ZTM.

Porozumienie z Piastowem to kolejne porozumienie zawarte z Zarządem Transportu Miejskiego przez gminę aglomeracji warszawskiej. Wcześniej do programu Warszawa+, przystąpiły: Stare Babice, Wiązowna, Piaseczno, Sulejówek, Józefów, Góra Kalwaria, Wołomin, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Kampinos, Lesznowola, Kobyłka, Legionowo, Leszno, Raszyn, Nieporęt, Radzymin, Jabłonna, Zielonka, Nadarzyn, Pruszków, Konstancin-Jeziorna oraz Wieliszew.

Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest