Mazowiecki Kongres Młodych w pruszkowskim pałacyku

Cyberprzemoc, substancje psychoaktywne, zagrożenia związane z korzystaniem z internetu – to tylko część zagadnień, które zostaną poruszone podczas Mazowieckiego Kongresu Młodych. Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia w Pruszkowie.
mazowiecki-kongres-mlodych-pruszkow
Fot. mat. promocyjne. Wydarzenie jest przeznaczone dla młodzieży i pedagogów.

Projekt „Otwórz oczy i powiedz STOP – bezpieczni w Powiecie Pruszkowskim”, w ramach którego jest organizowany Mazowiecki Kongres Młodych „Włącz bezpiecznik”, zakłada kompleksowe spojrzenie zarówno na zagrożenia i wyzwania, przed którymi stoi współczesna młodzież w dobie gwałtownie zmieniającego się świata, jak i na zjawisko przemocy, w tym cyberprzemocy i jej wpływu na współczesne społeczeństwo. Wszystko to sprawia, że szczególnie istotne są tematy bezpieczeństwa wśród rówieśników. Młodzi ludzie często mają możliwość zetknięcia się z różnego rodzaju substancjami psychoaktywnymi. Dotyczą ich zagrożenia związane z korzystaniem z internetu. Wyzwania powstają często w kontekście zasad współżycia z obcokrajowcami, czy członkami grup mniejszościowych.

Celem kongresu jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w internecie, w czasie imprezy, w codziennych sytuacjach społecznych, na drodze itp. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w warsztatach, pokazach, grach (symulator dachowania, alkogogle, narkogogle). Kongres otworzy panel z udziałem ekspertów. Następnie odbędą się równoległe sesje tematyczne dla osób w wieku 16- 19 lat oraz ich pedagogów. Ostatnim etapem spotkania będzie World Cafe, w czasie którego wypracowane zostaną rekomendacje do pracy z młodzieżą w różnych obszarach dotyczących bezpieczeństwa.

Aby zgłosić swoje uczestnictwo w Mazowieckim Kongresie Młodych „Włącz bezpiecznik”, nauczyciel/ka – opiekun/ka grupy reprezentującej daną szkołę z województwa mazowieckiego powinien wypełnić Kartę zgłoszeniową wraz z oświadczeniami (dla każdego/j uczestnika/czki oddzielne). Uczestnictwo w kongresie jest bezpłatne. Organizatorzy zwracają uczestnikom i opiekunom/kom grup koszt dojazdu na kongres na podstawie przekazanych biletów.

Miejsce realizacji kongresu: Młodzieżowy Dom Kultury ul. Kościuszki 41, 05- 800 Pruszków.

Pytania należy kierować na adres: aplacha@mdkpruszkow.pl lub tel. 22 759 93 80.

Działanie odbywa się w ramach projektu „Otwórz oczy i powiedz STOP – bezpieczni w Powiecie Pruszkowskim” dofinansowanego w 2018 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać TUTAJ i TUTAJ.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest