Pożar w Pruszkowie. Prawdopodobną przyczyną zaniedbanie

Strażacy z Pruszkowa otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ul. 3 Maja w Pruszkowie. Na szczęście okazało się, że zapaliła się „tylko” sadza w kominie.
pozar-hala-graniczna-grodzisk
Fot. ilustracyjne. Strażacy szybko uporali się z pożarem.

Do zdarzenia doszło w piątek, 23 listopada. Pruszkowska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze dachu kamienicy przy ul. 3 Maja 24 na Żbikowie. Na miejsce skierowano cztery zastępy: trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie i jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie. Po dojeździe na miejsce, okazało się, że nie płonie dach, lecz intensywnie spalają się sadze w kominie. Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie st. kpt. Karol Kroć, przyczyną pożaru były zaniedbania związane z czyszczeniem przewodu kominowego. – Gdyby komin był należycie czyszczony, nie doszłoby do powstania złogów, to nie miałoby się tam co palić – wyjaśnia kpt. Kroć. W mieszkaniu powstało duże zadymienie, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

Kpt. Kroć apeluje o zwracanie uwagi na czyszczenie kominów (przynajmniej raz na trzy miesiące), właściwą eksploatację pieców i stosowanie właściwych paliw. – To szczególnie ważne zwłaszcza teraz, w okresie grzewczym – zwraca uwagę strażak.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest