S8 już przejezdna!

Kierowcy mogą już korzystać z całego, liczącego 13 km odcinka drogi ekspresowej S8 Paszków-Przeszkoda. W piątek, 30 listopada wieczorem drogowcy oddali fragment trasy do użytku.
s8-paszkow-przeszkoda
Fot. GDDKiA. Większość utrudnień na budowanym odcinku od węzła Paszków do granicy gminy Żabia Wola już zniknęła.

Zmiany w organizacji ruchu zakończono wprowadzać w piątek, 1 grudnia około godziny 21.00. Dzięki temu zniknęła większość utrudnień na budowanym odcinku drogi ekspresowej S8 od węzła Paszków do granicy gminy Żabia Wola. Kierowcy mogą już korzystać z obu jezdni trasy na odcinku o łącznej długości 13,1 km.

Zaczęły funkcjonować węzły Siestrzeń i Młochów, a na węźle Nadarzyn uruchomiona została jedynie relacja w kierunku Wólki Kosowskiej (w prawo na kierunku z Wrocławia). Kierowcy mają do dyspozycji obie jezdnie wchodzące w skład odcinka Przeszkoda-Paszków (11,6 km) oraz fragment kolejnego odcinka Radziejowice-Przeszkoda, realizowanego przez drugiego wykonawcę (ok. 1,5 km). – Na pozostałej części (8,4 km) kierowcy korzystają z jednej jezdni, a na drugiej trwają prace związane z układaniem nawierzchni betonowej. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające (temperatury dodatnie), to planujemy jeszcze w tym roku udostępnić także ten odcinek – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Drogowcy zapewniają jednocześnie, że udostępnienie trasy głównej nie oznacza zakończenia inwestycji. Wykonawcy, zgodnie z zawartymi kontraktami, będą realizować roboty poza trasą główną, m.in. układać nawierzchnię chodników i ścieżek rowerowych, budować drogi lokalne i docelowe zjazdy do nieruchomości oraz prowadzić prace przy humusowaniu i nasadzeniach zieleni.

Planowany termin zakończenia prac na odcinku Radziejowice-Przeszkoda (długość 9,9 km) to lipiec przyszłego roku. Wykonawcą jest Strabag Infrastruktura Południe, a wartość kontraktu to 306,9 mln zł. Umowa została podpisana w lutym 2016 roku. Z kolei odcinek Przeszkoda-Paszków (11,6 km) realizuje firma Intercor, wartość kontraktu to 436,65 mln zł. Umowę podpisano w czerwcu 2015 roku. Za sprawą odkrytego podczas prac cmentarza w Nadarzynie, na którego przebadanie archeolodzy potrzebowali blisko siedem miesięcy, czas ukończenia inwestycji musiał zostać wydłużony do sierpnia przyszłego roku.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “S8 już przejezdna!