Staranował szlaban, bo zdenerwował się na partnerkę

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali mężczyznę, który zniszczył szlaban na osiedlu przy ul. Gomulińskiego. 30-latek swoje zachowanie próbował tłumaczyć „zdenerwowaniem”. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za które kodeks karny przewiduje do pięciu lat pozbawienia wolności.
zniszczenie-szlaban-pruszkow
Fot. KPP Pruszków. Straty w związku ze zniszczeniem wspólnota mieszkaniowa oszacowała na 1,5 tys. zł.

Pod koniec września nieznany sprawca zniszczył szlaban na osiedlu przy ul. Gomulińskiego. Poszkodowana wspólnota mieszkaniowa złożyła w tej sprawie zawiadomienie, szacując straty na prawie 1500 zł. Ustaleniem sprawcy tego przestępstwa zajęli się kryminalni, którzy weryfikowali wszystkie informacje w tej sprawie. – Dokonane ustalenia pozwoliły policjantom na wytypowanie i zatrzymanie mężczyzny, który miał bezpośredni związek z tym przestępstwem – informuje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie podkom. Karolina Kańka.

30-letni mieszkaniec Warszawy, po zatrzymaniu został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Swoje zachowanie próbował wytłumaczyć zdenerwowaniem na partnerkę. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze. Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest