Złodziej w Babicach

Gdy tylko dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży, na miejsce natychmiast skierował policyjny patrol. Na terenie posesji, gdzie kilka minut wcześniej załączył się alarm przeciwwłamaniowy, funkcjonariusze odkryli mężczyznę ukrywającego się w...pomieszczeniu gospodarczym.
zlodziej-stare-babice
Fot. ilustracyjne/pixabay.com. Właściciel posesji na monitoringu zauważył nieznanego mu mężczyznę zaglądającego przez okno jego domu.

Kilka minut przed północą dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o załączeniu się alarmu przeciwwłamaniowego na jednej z posesji na terenie gminy. Na miejsce natychmiast skierował policyjny patrol. W rozmowie z właścicielem posesji funkcjonariusze ustalili, że gdy załączył się alarm, na monitoringu zauważył nieznanego mu mężczyznę zaglądającego przez okno jego domu. Funkcjonariusze sprawdzili rejon posesji. Wtedy odkryli ukrywającego się w pomieszczeniu gospodarczym mężczyznę.

29-latek nie umiał wyjaśnić mundurowym, co robi na posesji, jak na nią wszedł, ani w jakim celu. Policjanci zatrzymali mężczyznę. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Wczoraj usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest