Pozamieniali metki na butelkach z alkoholem, teraz mają problem

Policjanci z Łomianek otrzymali zgłoszenie oszustwa dokonanego na szkodę jednego ze sklepów. Przestępstwo zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.
kradziez-alkohol-lomianki
Fot. ilustracyjne/pixabay.com. Miłośnicy drogich trunków postanowili kupić je w promocyjnej cenie.

Na początku listopada dyżurny z komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie oszustwa dokonanego na szkodę jednego ze sklepów. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym zostało zarejestrowane przestępstwo. Z analizy nagrania wynikało, że para, podczas zakupów, udała się do działu z alkoholami. W pewnym momencie zamienili kody kreskowe z butelek wartych prawie 600 zł na alkohol o wartości około 10 zł. Potem udali się do kasy, gdzie „w promocyjnej cenie” nabyli drogi trunek.

Gdy para po raz kolejny udała się na zakupy, pracownicy ochrony wezwali na miejsce policjantów. I tym razem okazało się, że alkohol warty niespełna 700 zł chcieli nabyć po zaniżonej cenie. Funkcjonariusze zatrzymali małżeństwo. Mieszkańcy powiatu nowodworskiego usłyszeli zarzut oszustwa. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania mundurowi zabezpieczyli alkohol wcześniej „zakupiony” oraz ujawnili kilkadziesiąt innych butelek różnego rodzaju drogich trunków. Policjanci będą ustalać, w jaki sposób małżeństwo weszło w ich posiadanie. Jak informują mundurowi z komendy w Starych Babicach, sprawa jest rozwojowa.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest