Rower miejski w Żyrardowie sprawdził się. Będą kolejne sezony

W listopadzie zakończył się pierwszy, niepełny sezon Żyrardowskiego Roweru Miejskiego. W kolejnych latach sezon będzie trwał od marca do października.
rower-miejski-zyrardow
Fot. zyrardow.pl. W ciągu dwóch miesięcy żyrardowianie wypożyczyli rowery ponad 2300 razy.

W Żyrardowie dostępnych jest 40 rowerów, które można wypożyczać i zwracać na stacjach: Park Seniora, Towarowa, Dworzec PKP i Urząd Miasta. W ciągu dwóch miesięcy skorzystano z nich ponad 2300 razy. W systemie zarejestrowało się ponad 500 użytkowników. Co ciekawe, ponad 900 wypożyczeń dokonali ci użytkownicy, którzy wcześniej założyli konto w innych systemach Nextbike, przede wszystkim w Warszawie.

– Statystyki oraz widok nieustannie zmieniającej się liczby rowerów na poszczególnych stacjach pokazują, że nasi mieszkańcy czekali na system Żyrardowskiego Roweru Miejskiego. Żyrardowianie naprawdę docenili komfort podróżowania miejskim jednośladem. To nas motywuje do rozbudowy systemu w kolejnych sezonach – powiedział prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Średni czas jednego wypożyczenia wynosił 23 minuty i 48 sekund. Największą popularnością cieszyła się stacja Dworzec PKP. Użytkownicy najchętniej na rowerach jeździli między Dworcem PKP a Parkiem Seniora.

– Rower miejski to sposób na uzupełnienie i uatrakcyjnienie transportu publicznego. Te dwa jesienne miesiące pokazały, że mieszkańcy Żyrardowa chętnie na dwóch kółkach przemieszczają się po mieście. W przyszłym roku sezon zacznie się już w marcu, będzie trwał osiem miesięcy. Spodziewamy się dalszego wzrostu popularności Żyrardowskiego Roweru Miejskiego – powiedział Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia roweru jest bezpłatne. Wystarczy zarejestrować się w systemie i zasilić konto kwotą co najmniej 10 zł. Można dzięki temu wypożyczać rowery nie tylko w Żyrardowie, ale też w innych miastach, w których dostępne są rowery Nextbike, np. w Warszawie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest