Alarmy bombowe na całym Mazowszu. Ładunki wybuchowe miały zostać podłożone w sądach oraz sklepach Tesco i Kaufland

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o alarmach bombowych w sklepach sieci Biedronka. Tym razem ewakuację klientów i pracowników trzeba było przeprowadzić w marketach Tesco i Kaufland.
alarm-bombowy-kaufland-tesco
Fot. nowy-tomysl.policja.gov.pl. Policjanci skontrolowali sklepy i sądy, ale nie stwierdzili zagrożenia bezpieczeństwa.

Alarmy bombowe w sklepach sieci Kaufland miały miejsce w środę 30 stycznia. Dzień później ktoś poinformował o podłożeniu ładunków wybuchowych w marketach Tesco. W większości z nich zarządcy podjęli decyzje o przeprowadzeniu ewakuacji klientów oraz pracowników, po czym sprawdzono sklepy pod kątem pirotechnicznym.

– My bezpośrednio nie otrzymaliśmy informacji o podłożonych ładunkach, natomiast dostaliśmy odgórnie polecenie prewencyjnego sprawdzenia sklepów jednej z sieci, w związku z tym wszystkie placówki na terenie naszego garnizonu zostały skontrolowane – mówi sierż. szt. Aleksandra Calik z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. A to nie wszystko. Na Mazowszu informacja o podłożeniu ładunków wybuchowych dotarła również do czterech sądów – w Płocku, Ostrołęce i dwóch sądów w Siedlcach. Wszystkie sygnały okazały się fałszywe. Teraz policjanci będą pracować nad ustaleniem sprawcy „dowcipu”. Może mu grozić kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Alarmy bombowe na całym Mazowszu. Ładunki wybuchowe miały zostać podłożone w sądach oraz sklepach Tesco i Kaufland

  1. Does your blog have a contact page? I’m having problems locating it
    but, I’d like to shoot you an e-mail. I’ve got some suggestions for your blog you might be interested in hearing.
    Either way, great website and I look forward to seeing it expand over time.