Groził śmiercią burmistrzowi Milanówka, błyskawicznie go namierzyli

Policjanci z komendy w Grodzisku Mazowieckim otrzymali zawiadomienie o groźbach pozbawienia życia burmistrza Milanówka Piotra Remiszewskiego. Funkcjonariusze natychmiast dotarli do mężczyzny, który poinformował o swoich planach podczas rozmowy telefonicznej z jedną z urzędniczek.
Fot. malopolska.policja.gov.pl. Policjanci przypominają o odpowiedzialności karnej za stosowanie gróźb karalnych.

Zawiadomienie o groźbach karalnych, wypowiedzianych kilka dni temu podczas rozmowy telefonicznej mieszkańca powiatu grodziskiego z pracownicą urzędu wpłynęło na policję w środę, 16 stycznia. Groźby dotyczyły pozbawienia życia burmistrza Piotra Remiszewskiego, jako odpowiedź na administracyjne decyzje finansowe. Kobieta uznała je za zagrożenie i próbę wywarcia wpływu na czynności urzędowe.

Grodziscy kryminalni natychmiast zidentyfikowali agresywnego rozmówcę i pojechali go zatrzymać. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut z art. 224 Kodeksu karnego. 73-latek przyznał się do bezprawnych słów wypowiedzianych w emocjach i dobrowolnie poddał karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz obowiązku przeproszenia adresata gróźb na piśmie. Jak informują grodziscy mundurowi, popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o odpowiedzialności za każde bezprawne zachowanie, a także słowa kierowane wobec innych osób różnymi drogami. Wśród często niepoważnie traktowanych przestępstw ściganych na wniosek poszkodowanych są znieważenia, czy kierowanie gróźb karalnych, zwłaszcza, gdy są popełniane za pośrednictwem telefonu, czy mediów elektronicznych. – W każdej takiej sytuacji osoby podejrzane nie mogą czuć się bezkarne. Funkcjonariusze mają możliwości ustalenia ich tożsamości i dotarcia do nich po popełnieniu takiego przestępstwa – ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Facebooktwitterredditpinterest