Kierowco! Zostaw swój samochód na parkingu wielopoziomowym

Kierowcy z Pruszkowa mają już do swojej dyspozycji parking wielopoziomowy przy ul. Sienkiewicza. Obiekt został oddany do użytku równo tydzień temu.
parking-wielopoziomowy-pruszkow
Fot. Urząd Miasta Pruszków. Do dyspozycji kierowców są 394 miejsca parkingowe.

Brak miejsc postojowych to bolączka niemal każdego miasta w naszym regionie. Tak jest również w Pruszkowie. Dlatego też władze miasta zdecydowały się wybudować czteropiętrowy parking typu Park&Ride na ul. Sienkiewicza, tuż przy dworcu PKP.

Do dyspozycji kierowców są 394 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, w tym stanowiska do ładowania aut elektrycznych i miejsca dla osób niepełnosprawnych. Nie zabrakło również miejsc dla rowerów i motocykli. W budynku zostały wydzielone pomieszczenia dla monitorowania, dla obsługi obiektu, gospodarcze, socjalne i techniczne. Korzystanie z parkingu jest bezpłatne. Obiekt jest czynny całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Budowa parkingu kosztowała 16 mln złotych, z czego 80 proc. stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykonawcą jest firma Strabag.

Przypomnijmy, że podobna inwestycja została zrealizowana również w Grodzisku Mazowieckim. Parking wielopoziomowy powstał przy ul. Żydowskiej (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest