Nalot na plantację konopi w Żyrardowie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zlikwidowali plantację konopi znajdującą się w piwnicy jednego z domów na terenie Żyrardowa. Zatrzymano dwóch mężczyzn.
plantacja-konopi-zyrardow
Fot. KPP Żyrardów. Policjanci zabezpieczyli sześć krzewów i ponad pół kilograma suszu.

W piwnicy jednego z żyrardowskich domów kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie odkryli małą, ale wyposażoną w profesjonalny sprzęt do uprawy roślin plantację konopi. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 6 krzewów oraz ponad pół kilograma suszu i zatrzymali dwóch żyrardowian w wieku 40 i 31 lat. Starszy z mężczyzn przyznał się do prowadzenia plantacji, usłyszał zarzuty hodowli i posiadania marihuany. 31-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, okazało się bowiem że podczas przeszukania jego domu policjanci także znaleźli marihuanę.

– Wobec „plantatora” zastosowane zostało poręczenie majątkowe, a w najbliższych dniach prokurator zdecyduje o tym, czy mężczyzna zostanie objęty policyjnym dozorem. Obu mężczyznom grozi do trzech lat pozbawienia wolności – poinformowała rzeczniczka prasowa żyrardowskiej komendy st. asp. Agnieszka Ciereszko.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest