Napad na dworcu w Płochocinie. 27-latek z Błonia groził i dusił, aby ukraść…7 zł

Niespełna dwóch godzin potrzebowali policjanci z Ożarowa Mazowieckiego, aby zidentyfikować mężczyznę, który miał dokonać rozboju na stacji PKP w Płochocinie. Według relacji pokrzywdzonego, 27-latek najpierw zaczął go przyduszać, po czym zabrał mu 7 zł.
napad-plochocin
Fot. KPP Stare Babice. Mundurowi z Ożarowa Mazowieckiego błyskawicznie namierzyli sprawcę napadu.

Około godziny 16.30 dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie rozboju, do którego miało dojść na stacji PKP w Płochocinie. Gdy policjanci dojechali na miejsce, zastali dwie pokrzywdzone osoby. Z przedstawionej relacji nich wynikało, że mężczyzna szedł przez peron, gdy nagle został nagle zaatakowany przez 27-latka. Sprawca miał go najpierw przyduszać, a następnie zagroził pozbawieniem życia i zażądał wydania pieniędzy, po czym zabrał pokrzywdzonemu 7 zł. Po wszystkim skorzystał z telefonu komórkowego kobiety, która chwilę wcześniej również przyszła na stację. Zanim ofiara odzyskała swój aparat, 27-latek rzucił nim o ziemię powodując jego uszkodzenie i straty w wysokości około 3 tys. zł. Mężczyzna przez cały czas zachowywał się w sposób agresywny wobec pokrzywdzonych i groził im pozbawieniem życia oraz zdrowia.

Mieszkaniec Błonia, który miał dokonać rozboju, zdążył uciec jeszcze przed przyjazdem mundurowych. Policjanci potrzebowali niespełna dwóch godzin na ustalenie jego tożsamości i miejsca pobytu. Funkcjonariusze udali się na teren gminy Błonie, gdzie w miejscu zamieszkania zatrzymali 27-latka. Damian W. był nietrzeźwy, miał dwa promile alkoholu w organizmie. Do czasu wytrzeźwienia trafił do policyjnej celi. W środę, 16 stycznia sąd przychylił się do wniosku policjantów popartego przez prokuratora i zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest