Sześć osób rannych w wypadku pod Radziejowicami

Na drodze lokalnej w Korytowie bus przewrócił się na bok. W wyniku wypadku rannych zostało sześciu obywateli Ukrainy.
wypadek-korytow
Fot. H. Lenarcik/archiwum KPPSP Żyrardów. Do wypadku doszło najprawdopodobniej z powodu niezachowania zasad bezpieczeństwa.

Do zdarzenia doszło w środę, 16 stycznia, tuż po północy. Na drodze gminnej w miejscowości Korytów (gmina Radziejowice), prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa, kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na bok. Samochodem podróżowało łącznie osiem osób narodowości ukraińskiej. – Dwie z nich opuściły auto o własnych siłach i nie wymagały pomocy, dwie zostały ewakuowane przez strażaków za pomocą dostawionej do boku pojazdu drabiny, kolejne dwie osoby ewakuowano przez przód samochodu po usunięciu szyby czołowej, a dwie ostatnie, najciężej ranne wyniesiono z wraku na deskach ortopedycznych – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki.

Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia, oświetlili go, wstrzymali ruch na drodze i ustabilizowali przewrócony pojazd. Na miejsce przybył zastępca komendanta powiatowego PSP w Żyrardowie. Poszkodowanymi zajęli się ratownicy medyczni z czterech zespołów. Dwie najmniej poszkodowane osoby zostały zabrane przez ich polskiego pracodawcę, którego wezwano na miejsce zdarzenia. Działania straży trwały ponad cztery godziny. Wzięło w nich udział 21 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów, Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Korytów i OSP Radziejowice. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku będą badać policjanci z komendy powiatowej w Żyrardowie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest