Pijany kierowca z Grodziska na gościnnych występach w Błoniu. Zaproponował mundurowym łapówkę

Policjanci z komisariatu w Błoniu usłyszeli obietnicę udzielenia korzyści majątkowej. W ten sposób 24-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego próbował „załatwić” sprawę kierowania autem w stanie nietrzeźwości.
pijany-lapowka-blonie
Fot. PhotoMix-Companypixabay.com. Za propozycję wręczenia policjantom łapówki 24-latek trafił do aresztu.

Kilka dni temu, w nocy, dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który wyjechał ze stacji paliw. Zgłaszający przekazał również informację o jego kierunku jazdy. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ruszyli za nim. Samochód zauważyli, gdy ten wjechał już na teren powiatu grodziskiego. Tam zatrzymali kierowcę, gdy próbował wysiąść z auta.

Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas czynności 24-latek chcąc się „dogadać”, zaproponował policjantom wręczenie korzyści majątkowej, aby ci odstąpili od zatrzymania go. Na tak przedstawioną propozycję funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Mieszkaniec powiatu grodziskiego trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzut obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowej i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest