Dwa poważne wypadki w Łomiankach

W ciągu dwóch dni na terenie Łomianek miały miejsce dwa poważne wypadki drogowe. Na rondzie Kompanii Młodzieżowej AK zderzyły się ze sobą dwa auta, a w Dziekanowie Leśnym „osobówka” uderzyła w motocykl.
wypadek-lomianki-dziekanow
Fot. Karol Łach/Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach. W wypadku na rondzie Kompanii Młodzieżowej AK ucierpiała jedna osoba.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w poniedziałek, 18 lutego. Tuż przed godziną 19.00 na rondzie Kompanii Młodzieżowej AK w Łomiankach zderzyły się ze sobą dwa samochody. Poszkodowana została jedna osoba. Na miejsce przybyły służby ratunkowe – policja, pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna. – Nasze działania polegały na udzieleniu KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – przyp. red.) poszkodowanemu, odłączeniu akumulatorów oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W działaniach trwających do godziny 20, uczestniczyły również dwa zastępy z Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 11 PSP w Warszawie – opisali zdarzenie druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach.

Z kolei we wtorek, 19 lutego, około godziny 13.30, na skrzyżowaniu ul. Kolejowej (droga krajowa nr 7) i ul. Graniczka w Dziekanowie Leśnym samochód osobowy audi zderzył się z motocyklem. Kierujący jednośladem został zabrany do szpitala. Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia badają policjanci z komendy w Starych Babicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca audi, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prosto motocykliście. Kierowcy podróżujący krajową „siódemką” musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest