Jesteś studentem lub absolwentem uczelni artystycznej? To oferta dla ciebie! Ruszyła rekrutacja do programu Startup Art.

Na wiosnę wszystko budzi się do życia! Nie inaczej jest z sezonem konferencyjnym. Pierwsze oznaki już widać! Wystartowała rekrutacja do programu Startup Art. organizowanego przez Startup Academy i m. st. Warszawę!
startup-art
Fot. mat. promocyjne. W tym roku odbędzie się szósta edycja wydarzenia.

To już VI. edycja programu wsparcia biznesowego, którego główną grupą docelową są studenci i absolwenci uczelni artystycznych. Charakterystyczną cechą programu jest praca w interdyscyplinarnych zespołach, więc do projektu zapraszani są również uczestnicy z innych uczelni. Wszyscy biorący udział mają okazję zainspirować się do działania i rozwinąć swoje pomysły na biznes podczas konferencji, weekendowego Startup Shakera, szeregu warsztatów biznesowych i konsultacji. Najlepsze zespoły powalczą również o nagrodę główną w czasie finału projektu w maju.

Co się będzie działo w tym roku?

Program rozpoczyna już tradycyjnie konferencją, w czasie której wystąpią artyści zarabiający na własnej pasji i przedsiębiorcy skutecznie łączący świat kreatywny z biznesem. Zmieni się jednak formuła wydarzenia. Oprócz prelekcji merytorycznych, odbędą się dwie debaty, które będą okazją do dyskusji na temat różnych oblicz biznesu w świecie artystów, i czy warto najpierw budować markę osobistą, czy markę firmy. Spotkanie odbędzie się w godzinach wieczornych, aby każdy mógł wziąć udział, bez względu na zajęcia na uczelni czy pracę.

Konferencja odbędzie się 26 marca o godz. 18.00 w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wydarzenie jest bezpłatne, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie: https://startupart.pl/konferencja/.

Tematem przewodnim prelekcji, będzie prowadzenie biznesu przez osoby wywodzące się z sektora kreatywnego, a uczestnicy usłyszą m.in. historie artystów, którzy przeszli drogę od pomysłu do prowadzenia dobrze prosperujących własnych firm. W czasie przerw będzie okazja z nimi porozmawiać i nawiązać nowe, cenne kontakty.

– Osobom kończącym szkoły artystyczne wciąż brakuje wiedzy i kompetencji biznesowych. Startup Art. to program, który pozwoli im te umiejętności wykształcić lub poznać ludzi, którzy już je posiadają, i są otwarci na współpracę – mówią organizatorzy. Konferencja to nie tylko zbiór inspiracji, ale również dla wielu uczestników pierwszy krok na drodze do rozpoczęcia swojej własnej działalności biznesowej.

Razem z rejestracją na konferencję wystartowały również zgłoszenia do drugiej części programu Startup Art., czyli Startup Shakera, który odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia. To wydarzenie w formie hackathonu, skupia rokrocznie prawie 100 uczestników, którzy w zespołach pracują nad swoimi pomysłami na kreatywne startupy. Intensywne warsztaty trwają cały weekend, a zakończone są prezentacjami przed jury, które wybiera dziesięć najlepszych zespołów do dalszej akceleracji. Uczestników w pracy wspiera ponad 20 mentorów, którymi są doświadczeni przedsiębiorcy i eksperci w swoich branżach. Rejestracja zespołów, pomysłodawców i osób, którzy są zainteresowani dołączeniem do formowanych drużyn odbywa się na stronie: https://startupart.pl/startup-shaker/.

– Jeśli masz pomysł na biznes i chcesz go rozwijać, już dziś zapisz się na konferencję Startup Art., zainspiruj się do działania i zbuduj startup w 48h w czasie Startup Shakera! – zachęcają organizatorzy.

Patronem medialnym wydarzenia jest serwis zachodniemazowsze.info.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest