Marihuana, haszysz, kokaina w Lesznie, metamfetamina i „trawka” w Kampinosie

Policjanci z komendy w Starych Babicach znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające oraz psychotropowe. Mężczyźni, którzy je posiadali, już usłyszeli zarzuty.
amfetamina-izabelin
Fot. ilustracyjne/KPP Żyrardów. Dwaj mężczyźni, u których znaleziono substancje odurzające, usłyszeli już zarzuty.

Tylko w ostatnich dniach policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zakończyli dwie kontrole drogowe zatrzymaniem do wyjaśnienia dwóch mężczyzn. Najpierw w Lesznie podjęli interwencję wobec kierowcy volkswagena i jego pasażera. Uwagę mundurowych przykuło nerwowe zachowanie jednego z nich, postanowili więc sprawdzić, jaka jest tego przyczyna. Chwilę później w kurtce pasażera odkryli kilka woreczków foliowych. Badanie narkotesterem wykazało, że znalezionymi substancjami są: marihuana, haszysz i kokaina.

Kolejną kontrolę samochodu policjanci przeprowadzili w Kampinosie. I tym razem w trakcie rozmowy z kierowcą zauważyli jego zdenerwowanie. W kieszeni ubrania mężczyzny policjanci znaleźli schowane woreczki foliowe. Po przebadaniu narkotesterem okazało się, że ich zawartość stanowi metamfetamina. Natomiast w schowku znajdującym się w drzwiach auta funkcjonariusze odkryli kolejne porcje narkotyku. Tym razem była to marihuana.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania substancji odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Marihuana, haszysz, kokaina w Lesznie, metamfetamina i „trawka” w Kampinosie