Właścicielu! Idź do urzędu, weź torebkę i posprzątaj po swoim psie

Każdego roku w trakcie roztopów powraca problem zanieczyszczenia terenów publicznych psimi odchodami. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku chodników oraz zieleńców.
torebki-odchody-psy-pruszkow
Fot. Myriams-Fotos/pixabay.com. Sprzątanie po psie to nie tylko kwestia utrzymania czystości i estetycznego wyglądu terenów publicznych, ale również zdrowia.

Posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami. To m.in. dbanie o jego zdrowie, odpowiednie żywienie, zabawę, spacery i co ważne sprzątanie jego odchodów. Takie zachowanie jest oznaką szacunku do innych ludzi oraz dobrego wychowania.

Sprzątanie po psie to nie tylko kwestia utrzymania czystości i estetycznego wyglądu terenów publicznych. Chodzi również o zdrowie ludzi oraz innych zwierząt. Odchody czworonogów mogą bowiem zawierać szkodliwe bakterie, czy larwy licznych pasożytów. W tym wypadku szczególnie narażone są dzieci oraz inne psy. Wychodząc na spacer, zabierzmy akcesoria ułatwiające sprzątanie po czworonogu. Warto się w nie wyposażyć i mieć zawsze pod ręką podczas spacerów.

Urzędnicy z pruszkowskiego magistratu zachęcają do bezpłatnego odbioru psich zestawów higienicznych. Można się po nie zgłosić do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa przy ul. Kraszewskiego 14/16. W ubiegłym roku w ratuszu rozdano aż 48 tys. sztuk takich zestawów.

Źródło: Urząd Miasta w Pruszkowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Właścicielu! Idź do urzędu, weź torebkę i posprzątaj po swoim psie

  1. Przydało by się jeszcze postawić kosze, do których można wyrzucać zużyte torebki.