Złodzieje w Żyrardowie!

Kilka dni temu policjanci z komendy w Żyrardowie zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który miał włamać się do komórki lokatorskiej. Ostatecznie mężczyzna usłyszał aż 13 zarzutów. Dwóch podejrzanych o szereg kradzieży i włamań wpadło w połowie lutego.
Fot. KPP Żyrardów. Złodziei zatrzymali policjanci z komendy w Żyrardowie.

Pierwszego z mężczyzn kryminalni zatrzymali na terenie Żyrardowa. Był kompletnie zaskoczony. Policjanci ustalili, że to właśnie 20-latek mógł włamać się do komórki w jednym z żyrardowskich bloków. – Ostatecznie mężczyzna usłyszał 13 zarzutów kradzieży z włamaniem do komórek i niewykluczone, że usłyszy kolejne. Podejrzanemu grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. asp. Agnieszka Ciereszko.

Kilka tygodni temu mundurowi zatrzymali również 21- i 34-latka podejrzanych o kradzież w Mrozach (gmina Puszcza Mariańska), która miała miejsce pod koniec grudnia ubiegłego roku. Ci mężczyźni, również kompletnie zaskoczeni, zostali zatrzymani na terenie Żyrardowa oraz w jednej z miejscowości w sąsiedniej gminie Baranów. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, funkcjonariusze odzyskali m.in. trzy skradzione rowery. Mężczyźni, wykorzystując chwilę nieuwagi właścicieli samochodów, kradli z nich cenne rzeczy oraz karty bankomatowe, za pomocą których później dokonywali transakcji. 34-latek usłyszał łącznie 13 zarzutów: 2 kradzieży, 10 włamań i 1 usiłowania włamania. Młodszy podejrzany usłyszał zarzut: kradzieży, 3 włamań i 1 usiłowania włamania. Tym zatrzymanym grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest