Atak na ratowników medycznych w Ożarowie

Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał zaatakować ratowników medycznych udzielających mu pomocy. Jak się okazało, agresor był kompletnie pijany.
atak-pogotowie-ozarow
Fot. ilustracyjne Wodnik/pixabay.com. Pracownicy pogotowia chcieli pomóc mężczyźnie, a zostali zaatakowani.

Kilka minut po godzinie 18.00 dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o leżącym nietrzeźwym mężczyźnie, któremu pomocy medycznej mieli udzielać ratownicy. Wtedy też mieli zostać przez niego zaatakowani. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili okoliczności zdarzenia. Jak się okazało, podczas próby udzielania mężczyźnie pomocy medycznej, ten nagle zaczął zachowywać się wobec ratowników agresywnie. Najpierw wulgarnymi słowami znieważył ich, następnie używając siły naruszył ich nietykalność cielesną oraz groźbami pozbawienia życia usiłował zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny, od którego była wyczuwalna bardzo silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3,7 promila alkoholu w organizmie. W związku z popełnionymi w warunkach recydywy przestępstwami mundurowi zatrzymali mężczyznę, a następnie osadzili w policyjnej celi do czasu wytrzeźwienia. 46-latek usłyszał już zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych podczas wykonywania przez nich czynności służbowych, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz groźbami pozbawienia życia zmuszenie ich do odstąpienia od czynności służbowych. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest