Z butelką w dłoni zataczał się na stacji benzynowej. Potem wsiadł do auta

Stołeczni wywiadowcy, podczas służby na terenie Pruszkowa, zatrzymali 42-letniego mężczyznę. Odpowie on za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat więzienia.
pijany-kierowca-plochocin
Fot. KPP Żyrardów. Wynik badania alkomatem u kierowcy wykazał 1,5 promila.

Policjanci ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego, podczas służby na terenie Pruszkowa, zatrzymali 42-latka podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze na jednej ze stacji paliw zauważyli, mężczyznę, który zataczając się szedł w kierunku auta, a na dodatek w ręku trzymał butelkę z alkoholem. Reakcja policjantów była natychmiastowa, zatrzymali samochód do kontroli.

– Podczas rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli wyraźną woń alkoholu. Wynik badania alkomatem wykazał 1,5 promila. 42-latek został zatrzymany i już usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za które to przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Stracił także prawo jazdy – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie podkom. Karolina Kańka.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła “JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. Mundurowi apelują również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomili policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. – Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca – zwraca uwagę podkom. Kańka.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest