Koniec bezpłatnego autobusu w Grodzisku

Od 1 kwietnia mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego będą musieli zapłacić za przejazd linią autobusową BK. Trasa nie ulega zmianie.
linia-bk-grodzisk
Fot. UM Grodzisk Mazowiecki. Wkrótce na ulicach Grodziska pojawią się autobusy elektryczne.

Władze Grodziska wyjaśniają, że linia BK została uruchomiona w ubiegłym roku w związku z modernizacją linii kolejowej nr 447. Zgodnie z zapowiedziami oraz stosowną uchwałą rady miejskiej, linie autobusowe BM i BK miały funkcjonować jako bezpłatne tylko na czas remontu, czyli do grudnia, jednak na wniosek pasażerów linii BK jej bezpłatne kursowanie zostało przedłużone o kolejne trzy miesiące, czyli do 31 marca. – Od dnia 1 kwietnia br. linia ta pozostaje utrzymana w zakresie trasy oraz częstotliwości kursowania autobusów, ale przestaje być linią bezpłatną, będą pobierane opłaty za przejazd zgodnie z cennikiem biletów komunikacji miejskiej – poinformowali urzędnicy z grodziskiego magistratu. Trasa nie ulegnie zmianie i obowiązywać będzie obecny rozkład jazdy.

Ale jest i dobra wiadomość. W ciągu najbliższych dwóch lat jest planowany dwóch autobusów elektrycznych. Będą one kursowały jako linie nowe lub zastąpią te już istniejące. Komunikacja będzie bezpłatna przez cały okres obowiązywania projektu unijnego, z którego zostanie sfinansowana, czyli. minimum przez pięć lat.

Źródło: UM Grodzisk Mazowiecki

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest