Strajk nauczycieli w Grodzisku Mazowieckim. Gmina zapewnia zajęcia dodatkowe oraz opiekę straży miejskiej i policji

Porozumienie między rządem a związkami zawodowymi nie zostało osiągnięte, w związku z tym od poniedziałku, 8 kwietnia nauczyciele rozpoczynają bezterminowy strajk. Władze Grodziska Mazowieckiego przygotowały dla najmłodszych specjalną ofertę zajęć dodatkowych.
strajk-nauczycieli-grodzisk
Fot. StartupStockPhotos/pixabay.com. Dzieci z Grodziska będą mogły kreatywnie spędzić czas wolny od nauki.

Jak poinformowali urzędnicy z grodziskiego ratusza, liczba nauczycieli szkół i przedszkoli w Grodzisku Mazowieckim, którzy zadeklarowali udział w strajku, uniemożliwi funkcjonowanie placówek poprzez zapewnienie właściwej opieki nad dziećmi. Do protestu mają przystąpić wszystkie przedszkola i szkoły prowadzone przez gminę. W związku z tym, na czas trwania akcji protestacyjnej, przygotowano specjalną ofertę skierowaną do dzieci od siódmego roku życia. Zajęcia będą się odbywać w bibliotece, centrum kultury, w Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz wybranych świetlicach wiejskich i miejskich. Szczegóły dotyczące oferty, zapisów na zajęcia oraz bazy dostępnych obiektów można znaleźć TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Bezpieczeństwo grodziskim uczniom podczas strajku mają zapewnić strażnicy miejscy i policjanci. Będą oni wspólnie monitorować teren gminy. – Oprócz mobilnych patroli straży miejskiej wykorzystany będzie także monitoring miejski, którego 157 kamer obejmuje swym zasięgiem istotne miejsca użyteczności publicznej w tym parki oraz place zabaw – poinformowali urzędnicy.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest