Wybory do Parlamentu Europejskiego: znamy kandydatury z naszego regionu [NAZWISKA]

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Znani są już kandydaci z poszczególnych partii.
wybory-do-parlamentu-europejskiego-2019-kandydaci-mazowsze
Fot. europa.eu. Mieszkańcy naszego regionu będą głosować w dwóch okręgach wyborczych.

Mieszkańcy naszego regionu będą głosować w dwóch okręgach. Okręg nr 4 obejmuje: Warszawę oraz powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński.

Okręg nr 5 obejmuje: powiaty – ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski, białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński, garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski oraz miasta na prawach powiatu – Płock, Radom, Ostrołęka i Siedlce.

OKRĘG NR 4

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy

1. Krzysztof Bosak

2. Jakub Kulesza

3. Rafał Pazio

4. Sebastian Ross

5. Stanisław Krajski

6.. Monika Piskorz

7. Marta Pamięta

8. Zuzanna Krajewska

9. Joanna Krzysztofik

10. Marek Jakubiak

Koalicja Europejska (Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna, partia Zielonych)

1. Włodzimierz Cimoszewicz (SLD)

2. Andrzej Halicki (PO)

3. Kamila Gasiuk-Pihowicz (PO)

4. Danuta Hübner (PO)

5. Michał Boni (PO)

6. Urszula Zielińska (Zieloni)

7. Paweł Pudłowski (Nowoczesna)

8. Edyta Kalata (PO)

9. Anna Brzezińska (PO)

10. Władysław Teofil Bartoszewski (PSL)

Kukiz’15

1. Stanisław Tyszka

2. Tomasz Rzymkowski

3. Paweł Tanajno

4. Agata Witkowska

5. Ewa Głowacka

6. Mariola Olszewska

7. Jarosław Modzelewski

8. Magdalena Wojakowska

9. Łukasz Borkowski

10 Łukasz Jończyk

Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

1. Adrian Zandberg

2. Agata Nosal-Ikonowicz

3. Urszula Kuczyńska

4. Giedymin Wróblewski

5. Anna Tofil-Sławuszewska

6. Magdalena Biejat

7. Michał Mierzwa

8. Joanna Wicha

9. Hubert Walczyński

10. Anna Grodzka

Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

1. Robert Gwiazdowski

2. Ewa Czerwińska

3. Bartłomiej Steczowicz

4. Marcin Adamkiewicz

5. Zofia Melak

6. Dunia Stańczuk

7. Wojciech Matyjasiak

8. Bartłomiej Bekier

9. Dorota Sowińska-Kobelak

10. Bogdan Żmijewski

Prawo i Sprawiedliwość

1. Jacek Saryusz-Wolski

2. Ryszard Czarnecki

3. Konstanty Radziwiłł

4. Anita Czerwińska

5. Zbigniew Gryglas

6. Ewa Tomaszewska

7. Andrzej Smirnow

8. Sebastian Kaleta

9. Dominika Chorosińska

10. Małgorzata Wypych

Wiosna

1. Robert Biedroń

2. Joanna Scheuring-Wielgus

3. Monika Płatek

4. Adam Traczyk

5. Sylwia Buźniak

6. Anna Tarczyńska

7. Filip Pelc

8. Jacek Kubiak

9. Katarzyna Braiter

10. Krzysztof Gawkowski

 

OKRĘG NR 5

Jedność Narodu

1. Romuald Starosielec

2. Paweł Połanecki

3. Irena Żebrowska

4. Jan Ciechanowicz

5. Beata Szmigiel

6. Jakub Maciejewski

7. Adam Maroszek

8. Jolanta Raczyńska

9. Jolanta Szczypiór

10. Gabriel Janowski

Koalicja Europejska

1. Jarosław Kalinowski (PSL)

2. Dariusz Rosati (PO)

3. Ireneusz Sitarski (SLD)

4. Katarzyna Kalinowska (Nowoczesna)

5. Paweł Wojtunik (PO)

6. Wojciech Kubalewski (Zieloni)

7. Aneta Uchwal (PO)

8. Elżbieta Lanc (PO)

9. Beata Kraska-Romanowska (PO)

10. Jolanta Hibner (PO)

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy

1. Kaja Godek

2. Stefan Błaszczyk

3. Marek Szewczyk

4. Katarzyna Zaleśna

5. Jacek Korwin-Mikke

6. Sylwia Strus

7. Ewa Nitecka

8. Sławomir Witaszek

9. Piotr Drzewiński

10. Wojciech Mojzesowicz

Kukiz’15

1. Barbara Husiew

2. Marian Piłka

3. Agata Pater

4. Krzysztof Lechowski

5. Sławomir Klimkowski

6. Irena Bordzio-Berus

7. Jakub Frydryk

8. Robert Jędrzejewski

9. Karolina Pomorska

10. Lidia Sankowska-Grabczuk

Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

1. Dorota Olko

2. Mateusz Dobrowolski

3. Anna Żytkowska-Prus

4. Jerzy Piórowicz

5. Małgorzata Adamczyk

6. Piotr Trysiński

7. Justyna Kosiec

8. Artur Matyjaszek

9. Weronika Sarnowska

10. Sławomir Płatos

Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

1. Andrzej Rosiewicz

2. Krzysztof Gajowniczek

3. Jadwiga Budzyńska

4. Adam Kloch

5. Elżbieta Marciniak

6. Paweł Kłobukowski

7. Mariusz Długołęcki

8. Karolina Lenart

9. Justyna Kępa

10. Rafał Kowalik

Prawo i Sprawiedliwość

1. Adam Bielan

2. Maria Koc

3. Zbigniew Kuźmiuk

4. Maciej Małecki

5. Anna Kwiecień

6. Arkadiusz Czartoryski

7. Teresa Wargocka

8. Agnieszka Krzętowska

9. Rafał Romanowski

10. Marek Opioła

Wiosna

1. Paulina Piechna-Więckiewicz

2. Patryk Fajdek

3. Aleksandra Żmijewska

4. Sławomir Grychtal

5. Monika Żabicka

6. Mateusz Karniewicz

7. Anna Piasecka

8. Patryk Maćkowiak

9. Małgorzata Ziemnicka

10. Marcin Marzec

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest