Wybuch butli z gazem w Bartnikach. Mieszkańcy ledwo uszli z życiem

W jednym z domów w miejscowości Bartniki (gmina Puszcza Mariańska) wybuchła butla z gazem. Po tym doszło do pożaru.
wybuch-butli-gaz-bartniki
Fot. linushajan/pixabay.com. W wyniku wybuchu gazu doszło do pożaru.

Zdarzenie miało miejsce w budynku jednorodzinnym przy ul. Miodowej w Bartnikach. Prawdopodobnie na skutek nieprawidłowego podłączenia doszło do wybuchu gazu ulatniającego się z 11 kg butli gazowej. W budynku znajdowały się trzy osoby, które o własnych siłach wyszły na zewnątrz, dwie z nich doznały obrażeń i wymagały pomocy medycznej, której udzielili strażacy a następnie ratownicy medyczni wezwani na miejsce zdarzenia.

– W wyniku wybuchu gazu doszło do pożaru wyposażenia mieszkania. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka budynku i ugasili pożar za pomocą jednego prądu wody, a po upewnieniu się, że butla jest nieuszkodzona, wyniesiono ją na zewnątrz i schłodzono – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki.

Najbardziej poszkodowany mężczyzna z poparzeniami twarzy został odwieziony do szpitala. Po zakończeniu działań pomieszczenia sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej i eksplozymetru, nie stwierdzono zagrożenia i miejsce zdarzenia przekazano protokołem właścicielce budynku. W prawie dwugodzinną akcję zaangażowanych było 15 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów, Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Bartniki i Puszcza Mariańska.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest