Złodzieje w Izabelinie! Zostali zatrzymani dzięki obywatelskiej postawie

Zatrzymanie Dawida W. i jego 23-letniego kolegi było możliwe tylko dzięki postawie zgłaszającego. Przejeżdżając w pobliżu jednej z posesji w Izabelinie zauważył on przeskakujących przez ogrodzenie dwóch mężczyzn. Mając podejrzenie, że prawdopodobnie będą chcieli się włamać, o wszystkim poinformował dyżurnego komendy w Starych Babicach i zaczekał do czasu przyjazdu policjantów. Mundurowi podczas pościgu zatrzymali mężczyzn. Obaj usłyszeli już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.
zlodzieje-izabelin
Fot. KPP Stare Babice. 19-letni Dawid D. i jego 23-letni kolega zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

Kilka dni temu, po godzinie po 11.00, dyżurny komendy dla powiatu warszawskiego zachodniego odebrał niecodzienne zgłoszenie. Rozmówca poinformował go, że właśnie przejeżdża obok jednej z posesji w Izabelinie i zauważył dwóch mężczyzn przeskakujących przez ogrodzenie. Według zgłaszającego, ich zamiarem mogło być prawdopodobnie włamanie do domu. Dyżurny na miejsce niezwłocznie skierował policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, kryminalnych i dzielnicowego. Zgłaszający zaczekał do czasu przyjazdu funkcjonariuszy i przekazał im rysopis mężczyzn.

Widok policjantów spłoszył mężczyzn, którzy zaczęli ratować się ucieczką. Po kilkuminutowym pościgu obaj byli już w rękach kryminalnych i dzielnicowego. 19-letni Dawid D. i jego 23-letni kolega zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Obaj usłyszeli już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy i objął ich policyjnym dozorem.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest