8,5 kg amfetaminy w Piastowie [FOTO, WIDEO]

Czterech zatrzymanych mężczyzn i zabezpieczone 8,5 kg amfetaminy – to wynik ostatnich działań policjantów z pruszkowskiej komendy. 33-letni mieszkaniec Piastowa usłyszał w prokuraturze zarzut za posiadanie znacznej ilości narkotyków.
amfetamina-piastow-5
Fot. KPP Pruszków. 33-letni mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, wytwarzania ich, przygotowania do wprowadzenia do obrotu oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

W poniedziałek nad ranem policjant z pruszkowskiej komendy, w drodze do pracy zauważył grupę mężczyzn, którzy próbowali włamać się do magazynów w Piastowie. Natychmiast poinformował o tym fakcie dyżurnego nie spuszczając ich z oczu. Patrol przybyły we wskazane miejsce zatrzymał do kontroli pojazd, którym poruszało się czterech mężczyzn w wieku od 31 do 37 lat.

Wstępne ustalenia potwierdziły próbę włamania do magazynu. Jak stwierdzili śledczy, wcześniej z magazynu zginęła blacha pokryciowa. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania u 31-latka policjanci znaleźli w torebce zawiniątko foliowe z białym proszkiem. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to porcja mefedronu.

Pruszkowscy kryminalni zajęli się przeszukaniami w miejscach zamieszkania zatrzymanych. Gdy weszli do mieszkania 33-latka, w kuchni zauważyli pojemnik, w którym znajdowało się kilkanaście worków foliowych z białym proszkiem o wadze 8,5 kg oraz różne odczynniki i przyrządy służące do przetwarzania, porcjowania i pakowania środków odurzających. Dodatkowo na terenie posesji kryminalni zabezpieczyli: blachę, rolety antywłamaniowe, kilkanaście pojemników z farbami oraz kilkadziesiąt kartonów z herbatą, które prawdopodobnie mogą pochodzić z przestępstwa. Zabezpieczone worki z białym proszkiem trafiły do laboratorium kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji. Badania potwierdziły podejrzenia kryminalnych, że jest to amfetamina.

34 i 37-latek usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, a ich 31-letni kolega dodatkowo zarzut posiadania środków odurzających. 33-letni „właściciel” amfetaminy usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, wytwarzania, przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres dwóch miesięcy.

amfetamina-piastow

amfetamina-piastow-2

amfetamina-piastow-3

amfetamina-piastow-4

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest