Dwóch 30-latków w tarapatach. Jeden prowadził auto pod wpływem narkotyków, drugi je sprzedawał

Policjanci z komendy w Starych Babicach zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Jakubowi S. trzech zarzutów. 30-latek został zatrzymany po tym, gdy mundurowi podjęli interwencję na terenie gminy Łomianki wobec innego 30-latka. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania substancji psychotropowych, w tym Jakub S. znacznej ilości oraz udzielania ich także w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
kradziez-sklep-blonie
Fot. ilustracyjne.3839153/pixabay.com. Adam T. został zatrzymany w Łomiankach, a Jakub S. w Warszawie.

Najpierw policjanci pionu kryminalnego podjęli na terenie gminy Łomianki interwencję wobec kierowcy citroena. Według zgłoszeń, jakie odebrał dyżurny komisariatu, mężczyzna łamał przepisy, a tym samym stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Jego styl jazdy wskazywał, że może być pijany. Na ul. Łużyckiej funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. W jej trakcie mundurowi odkryli ponad 4,5 grama amfetaminy, które 30-latek trzymał w kieszeni bluzy. Jak oświadczył, wcześniej również sam ją zażył. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Adam T. usłyszał już zarzut posiadania amfetaminy oraz kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego.

W tym czasie kryminalni z komendy w Starych Babicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, od kogo mężczyzna kupił środki odurzające. Następnie udali się na teren Warszawy, gdzie zatrzymali wychodzącego z klatki schodowej Jakuba S. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość substancji psychotropowych. 30-latek wylądował w policyjnej celi. W tym czasie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu łącznie trzech zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych oraz udzielania ich, w tym także w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest