Robert Lewandowski odebrał tytuł „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego”

Największa polska gwiazda światowego futbolu - Robert Lewandowski otrzymał 30 kwietnia z rąk starosty Jana Żychlińskiego i przewodniczącego rady Krzysztofa Turka tytuł „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego”. Uroczystość odbyła się w Lesznie.
lewandowski-zasluzony-dla-powiatu-warszawskiego-zachodniego
Fot. Powiat warszawski zachodni. Uroczystość przyznania Robertowi Lewandowskiemu honorowego tytułu odbyła się w Lesznie.

Robert Lewandowski jest związany z Lesznem od wielu lat. Tu właśnie dorastał, chodził do szkoły i rozwijał swój nieprzeciętny talent sportowy. Początkowo trenował na boisku miejscowego klubu sportowego Partyzant. W późniejszych latach trafił do Varsovii Warszawa, następnie do Delty Warszawa, Legii II Warszawa i Znicza Pruszków, aż w końcu został piłkarzem jednego z najbardziej utytułowanych klubów w kraju – Lecha Poznań. Dobre występy w poznańskim zespole przełożyły się na powołanie go do reprezentacji Polski oraz na zagraniczny transfer do niemieckiej Borussii Dortumnd. Dzisiaj jest zawodnikiem jednego z największych i najbardziej utytułowanych klubów świata w piłce nożnej – Bayern Monachium.

Robert Lewandowski od lat angażuje się w działania charytatywne. Corocznie, przed świętami Bożego Narodzenia, wspólnie z żoną Anną, wspiera ubogie i potrzebujące pomocy rodziny. Od wielu lat współpracuje także z powiatem warszawskim zachodnim przekazując swoje gadżety piłkarskie na licytacje charytatywne na rzecz chorych dzieci. – Jego spotkania z mieszkańcami, w szczególności z młodzieżą, przyczyniają się do promocji zdrowego i aktywnego stylu życia. Jest doskonałym przykładem dla młodych sportowców i naszym „ambasadorem” w światowym futbolu – informują powiatowi urzędnicy.

Wniosek o uhonorowanie piłkarza tytułem „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego” zgłosili sami mieszkańcy. Ich pełnomocnikiem został Paweł Białecki (członek zarządu powiatu).Uchwałę w celu nadania Robertowi Lewandowskiemu tego honorowego wyróżnienia rada powiatu warszawskiego zachodniego podjęła jednogłośnie.

Źródło: pwz.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest