„Bombowa” gala MMA

Podczas gali Babilon MMA, która odbywała się na torze kolarskim w Pruszkowie, służby zostały zaalarmowane o podłożeniu ładunku wybuchowego. Widowisko nie zostało jednak przerwane.
bomba-szpital-kolejowy-pruszkow
Fot. kwp.radom.pl. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 31 maja. W godzinach wieczornych na torze kolarskim przy ul. Andrzeja w Pruszkowie odbywała się gala Babilon Fight Night. W pewnym momencie mieszkańcy Wyględówka i okolic mogli zobaczyć i usłyszeć pędzące na sygnałach wozy służb ratunkowych. Okazało się, że ktoś poinformował o podłożeniu na terenie toru ładunku wybuchowego. Zazwyczaj w takich przypadkach jest zarządzana ewakuacja, a policjanci, antyterroryści i strażacy dokładnie przeszukują budynek w celu zlokalizowania ewentualnej bomby. W tym przypadku tak się jednak nie stało. Jak nas poinformował anonimowo jeden ze strażaków, organizator gali odmówił wpuszczenia służb na teren welodromu, a przeszukania dokonano we własnym zakresie. Policjanci jedynie zabezpieczali teren wokół toru. Alarm okazał się fałszywy. Gala odbyła się bez przeszkód, widowisko transmitowała telewizja Polsat.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie zdarzenie w naszym regionie. Tylko w tym roku informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych pojawiały się m.in. w urzędzie miasta w Pruszkowie, Żyrardowie, sądach oraz w sklepach Biedronki, Tesco i Kaufland. Więcej informacji na ten temat można przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. Jak pokazują statystyki, większość osób wszczynających fałszywe alarmy jest identyfikowana i karana. Sprawcom grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności i odpowiedzialność finansowa za spowodowane szkody.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest