Grodzisk Mazowiecki: Kolejna tragiczna śmierć w pożarze

To już drugi tak tragiczny w skutkach pożar na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Przy ul. Nowej w płomieniach zginął 57-letni mężczyzna.
pozar-grodzisk-ul-nowa
Fot. grodzisk.pl. W gaszeniu ognia wzięło udział 14 strażaków.

Do zdarzenia doszło w środę, 26 czerwca. O godzinie 21.40 strażacy zostali zaalarmowani o wybuchu ognia w domu jednorodzinnym przy ul. Nowej. Na miejsce skierowano służby ratunkowe: policję, pogotowie oraz trzy zastępy straży – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i OSP w Grodzisku Mazowieckim. W sumie w akcji wzięło udział 14 strażaków.

Akcja ratunkowa trwała ponad cztery godziny. Po ugaszeniu ognia znaleziono zwłoki 57-letniego mężczyzny, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Jak nas poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, szacunkowe straty materialne to około 150 tys. zł. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana. Działania na miejscu prowadziła policja pod nadzorem prokuratora i to właśnie Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim będzie prowadziła śledztwo w sprawie.

Przypomnijmy, że to już drugie tak tragiczne zdarzenie na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki w ciągu ostatnich kilku dni. 18 czerwca w pożarze w miejscowości Odrano-Wola zginęła 52-letnia niepełnosprawna kobieta (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest