Policyjny pościg w Mościskach

Policjanci ze starobabickiej komendy zatrzymali 42-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze podjęli pościg za kierowcą saaba, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
poscig-lomianki
Fot. sompolno.pl. 42-letni mężczyzna był pijany, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego.

Kilka minut po godzinie 15.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy podjęli pościg za kierowcą saaba. Pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych dawanych przez mundurowych do zatrzymania, mężczyzna kontynuował jazdę, wjechał na teren jednej z posesji w Mościskach, a potem zaczął uciekać pieszo. Kilka minut później był już w rękach policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna wcześniej spożywał alkohol.

Policjanci podczas legitymowania ustalili również, że 42-latka obowiązywał zakaz prowadzenia pojazdów, a sąd wydał na niego nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązującego go sądowego zakazu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Przyznał się do popełnienia przestępstw i dobrowolnie poddał karze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest