Brawurowe zatrzymanie podejrzanych o wysadzanie bankomatów w Mościskach i Parzniewie [FOTO, WIDEO]

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji (KSP), przy wsparciu funkcjonariuszy z Gdańska, na terenie Gdyni, przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamania do bankomatów.
wysadzenie-bankomaty-parzniew-mosciska
Fot. KSP Warszawa. Do zatrzymania doszło w Gdyni.

W trakcie przeprowadzonych przez funkcjonariuszy ustaleń okazało się, że 46 i 55-latek mogą odpowiadać za włamanie w kwietniu tego roku do dwóch bankomatów w Parzniewie (gmina Brwinów) i Mościskach (gmina Izabelin). Wtedy, nieznani jeszcze policji sprawcy przy pomocy wprowadzonej do urządzenia rurki wpuszczali gaz, a następnie detonowali ładunek, wysadzając bankomat.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że mężczyźni poruszali się mazdą CX-5. Między innymi ta wiedza doprowadziła ich do Gdyni, gdzie obaj mieszkali. Przy wsparciu tamtejszych antyterrorystów weszli do jednego z mieszkań, gdzie zastali podejrzanego 46-latka. Drugi z mężczyzn ukrywał się na terenie kompleksu leśnego pod Gdynią i tam też został zatrzymany.

– W trakcie przeprowadzonych przez policjantów przeszukań zostały zabezpieczone zagraniczne tablice rejestracyjne, urządzenia służące do detonacji ładunków wybuchowych, reduktor gazu do butli gazowej oraz wiertła służące do nawiercania bankomatów – poinformowali mundurowi. Zebrane w sprawie informacje potwierdziły, że mężczyźni są również odpowiedzialni za podobne przestępstwa, do których doszło na terenie Rzeszowa i w Lublina. Niewykluczone, że mają też związek z włamaniami do bankomatów w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Olsztynie. To będzie przedmiotem prowadzonego dochodzenia. Policjanci ustalili ponadto, że podejrzani mogli też działać w Czechach, Austrii, Słowacji i Słowenii.

55-latkowi zostały przedstawione trzy zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatów. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 46-latek odpowie z jedno usiłowanie kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

wysadzenie-bankomaty-parzniew-mosciska-2

wysadzenie-bankomaty-parzniew-mosciska-3

wysadzenie-bankomaty-parzniew-mosciska-4

wysadzenie-bankomaty-parzniew-mosciska-5

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest