Na lądzie, w wodzie i powietrzu. Setki policjantów i strażaków wciąż poszukują 5-letniego Dawida Żukowskiego [FOTO]

Od północy policjanci poszukują 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. W środę, 10 lipca, około godziny 17.00 ojciec zabrał chłopca z domu i odjechał w nieznanym kierunku. Po czterech godzinach, przed 21.00, policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje. Do tej pory nieznane jest natomiast miejsce pobytu dziecka.
dawid-zukowski-7
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim. Dawid ma pięć lat i jest obywatelem Rosji.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego od północy poszukują 5-letniego Dawida Żukowskiego. W środę, 10 lipca, około godziny 17.00 ojciec zabrał chłopca z domu w Grodzisku Mazowieckim i miał odwieźć go do matki, do Warszawy. Odjechał jednak w nieznanym kierunku szarą skodą fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że wcześniej mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie.

dawid-zukowski

dawid-zukowski-2

Fot. Twitter/Komenda Stołeczna Policji

Przed godziną 21.00 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec dziecka nie żyje. 32-letni mężczyzna popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Jego samochód został odnaleziony około 3 km od miejsca, w którym zginął. Do tej pory nieznane jest natomiast miejsce pobytu chłopca. Dawid ma 110 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Włosy jasne, zaczesane na prawo. Chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena.

dawid-zukowski-3

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Serwis gazeta.pl poinformował, że Dawid Żukowski jest obywatelem Rosji, jego rodzina to repatrianci z Kazachstanu. Wydział konsularny Ambasady Federacji Rosyjskiej na bieżąco monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie ze służbami. Chłopca wciąż nie udało się odnaleźć. W akcję poszukiwawczą zaangażowano ogromne siły i środki. Tereny Grodziska Mazowieckiego i okolic przeczesują setki policjantów i strażaków. Do akcji skierowano policyjne helikoptery, drony i psy tropiące. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że chłopca poszukują również nurkowie w zbiornikach wodnych m.in. w Puchałach koło Raszyna (tam po raz ostatni miał się logować telefon ojca chłopca) oraz w pruszkowskim parku Mazowsze.

Funkcjonariusze zwracają się do wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

dawid-zukowski-4

dawid-zukowski-5

dawid-zukowski-6

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Milanówku

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest