Napadli na człowieka, pobili go i okradli, bo potrzebowali pieniędzy na wódkę

Policjanci z Leszna i Kampinosu zatrzymali dwie osoby, które zaatakowały mężczyznę jadącego do pracy. Para zażądała od niego pieniędzy na wódkę, po czym pobiła i skopała. Pokrzywdzony trafił do szpitala.
napad-zyrardow-15-latek
Fot. KPP Żyrardów. Policjanci zatrzymali 30-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę.

Dochodziła godzina 7.00, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który został pobity. Na miejsce, gdzie doszło do zdarzenia, udali się policjanci pełniący służbę na terenie lesznowskiej i kampinoskiej gminy. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że gdy ten jechał na rowerze do pracy, w pewnym momencie został zatrzymany i zaatakowany przez dwie osoby. Para trzydziestolatków zażądała pieniędzy na wódkę, zaczęła go kopać i bić po głowie. Na koniec zabrali ofierze plecak, a potem uciekli.

Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił na obserwację do szpitala. W tym czasie policjanci z Kampinosu i Leszna zatrzymali dwoje mieszkańców kampinoskiej gminy oraz odzyskali porzucony w zaroślach skradziony plecak. 30-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Mieli od 2 do 2,6 promila alkoholu w organizmie. Do czasu wytrzeźwienia trafili do policyjnej celi. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest