Półtoraroczne dziecko z siniakami i obrażeniami trafiło do szpitala. Pijani rodzice uderzyli autem w słup

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to do pięciu lat pozbawienia wolności.
12.09.2010 BIALYSTOK , ZAKLADANIE KAJDANEK NA RECE , ARESZTOWANIE PODEJRZANEGO O PRZESTEPSTWO

FOT . AGNIESZKA SADOWSKA  / AGENCJA GAZETA
Fot. KPP Żyrardów. Sprawą nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd.

W poniedziałek, 7 lipca, tuż po północy, policjanci udali się na obrzeża Żyrardowa gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Patrol zauważył samochód marki opel astra, który uderzył w słup energetyczny oraz w siatkę pobliskiej posesji. Na miejscu jednak nikogo nie zastali. Po krótkiej obserwacji dostrzegli kobietę i mężczyznę wraz z 1,5-rocznym dzieckiem. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od kobiety woń alkoholu, a u dziecka zauważyli odrapania i zasinienia. Wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła je do szpitala w Warszawie. Jego opiekunów przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że 25-latka znajdowała się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 2,9 promila, a jej 24-letni partner „wydmuchał” 1,62 promila. Oboje zostali przetransportowani do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

– W chwili obecnej toczy się postępowanie, które ma na celu wyjaśnić okoliczności zdarzenia oraz wskazać osobę, która prowadziła samochód – informuje st. post. Monika Helińska z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Jak informuje Monika Helińska, sprawowanie opieki nad niepełnoletnim dzieckiem w stanie nietrzeźwości oraz narażenie jego zdrowia i życia również nie uszło uwadze policjantom, dlatego też o sytuacji został poinformowany Sąd Rejonowy w Żyrardowie, aby jak najszybciej móc skontrolować sprawowaną władzę rodzicielską nieodpowiedzialnych rodziców.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest