„Na bani” i z sądowym zakazem szarżował po Płochocinie, teraz ma kłopoty

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie popełnił 68-latek.
policja-holownicy-lapowki
Fot. KG. Mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim, patrolując rejon gminy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Interwencję przeprowadzili na ul. Uroczej w Płochocinie. W jej trakcie sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wtedy okazało się, że 68-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie popełnił mężczyzna. Do marca przyszłego roku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest