Piastów ma nowy park sportowo-rekreacyjny [FOTO]

W połowie lipca oddano do użytku teren rekreacyjno-sportowy przy ul. J. Sowińskiego w Piastowie. Na rewitalizację parku piastowskim urzędnikom udało się pozyskać dotację z Unii Europejskiej.
park-ul-sowinskiego-piastow-2
Fot. UM Piastów. W parku zainstalowano nowe elementy małej architektury i oświetlenie.

park-ul-sowinskiego-piastow-4Rewitalizacja parku odbyła się w ramach projektu pn. „Poprawa jakości środowiska w Mieście Piastowie poprzez rozwój terenów zieleni” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość inwestycji wyniosła nieco ponad 1,389 mln zł, a dofinansowanie – 85 proc.tej kwoty.

park-ul-sowinskiego-piastow

W parku zainstalowano nowe elementy małej architektury i nowe oświetlenie. Wybudowano ciągi pieszo-rowerowe. Posadzono drzewa i krzewy oraz przeprowadzono prace pielęgnacyjne rosnących już tam wcześniej roślin.

park-ul-sowinskiego-piastow

Obecnie trwają prace związane z utrzymaniem zieleni w parku w tym m. in. instalowane jest nawodnienie i budowana jest studnia. Na miejscu znajduje się siłownia plenerowa, a na przyszły rok zaplanowano budowę boiska wielosportowego i placu zabaw.

park-ul-sowinskiego-piastow-3

park-ul-sowinskiego-piastow-5

Źródło: Urząd Miejski w Piastowie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest