Pijany kierowca bmw z kokainą i bez prawa jazdy

Policjanci zatrzymali w Lubiczowie kierowcę bmw oraz jego pasażera. Podczas kontroli drogowej wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że był nietrzeźwy. Ponadto 43-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Mundurowi zabezpieczyli również znajdującą się w aucie kokainę.
pijany-kierowca-lubiczow-kokaina
Fot. KPP Sochaczew. Mundurowych zaniepokoił widok bmw, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pijany.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach, patrolując rejon gminy, zwrócili uwagę na jadące bmw, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być nietrzeźwy. W Lubiczowie zatrzymali samochód do kontroli. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że był nietrzeźwy, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Mało tego, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 43-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie interwencji funkcjonariusze odkryli w samochodzie i zabezpieczyli substancję, która po przebadaniu narkotesterem okazała się być kokainą. Policjanci zakończyli kontrolę drogową zatrzymaniem kierowcy oraz jego pasażera. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest