Bandycki napad na kuriera

W ręce grodziskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Obaj zostali zatrzymani po zabraniu kurierowi wartościowej paczki, za którą nie zapłacili.
kurier-napad-makowka-2
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Jeden z napastników ma 26, a drugi – 29 lat.

kurier-napad-makowka

Natychmiast po otrzymaniu informacji o napadzie na pracownika firmy kurierskiej, na miejsce pojechali grodziscy policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że pod adres w Makówce została dostarczona przesyłka pobraniowa. Kiedy kurier realizujący zlecenie poprosił odbiorcę o opłatę za zamówioną paczkę, ten wyrwał mu ją, a jego towarzysz obezwładnił pracownika gazem łzawiącym. Po zdarzeniu obaj napastnicy uciekli do lasu.

Grodziscy kryminalni natychmiast podjęli poszukiwania sprawców. – Wykonanie szeregu działań i ustaleń doprowadziło policjantów do 26-latka i 29-latka. Zatrzymani przyznali się do udziału w zdarzeniu, podczas którego zabrali kurierowi zamówioną biżuterię, a następnie sprzedali ją. 29-latek miał wymyślić sposób na łatwy zarobek, a 26-latek pomóc mu w kradzieży zamówionego przedmiotu – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. sztab. Katarzyna Zych.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania rozboju. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich policyjnych dozorów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest