Brutalne zabójstwo młodej kobiety. Jej zwłoki były roznegliżowane

Dzięki zaangażowaniu i determinacji policjanci rozwiązali sprawę zabójstwa młodej kobiety w miejscowości Brzozowiec pod Sochaczewem. Morderca jest poszukiwany.
morderstwo-brzozowiec
Fot. KPP Sochaczew. W sprawie morderstwa polscy policjanci współpracują z mundurowymi z Ukrainy.

30 sierpnia policjanci z komendy w Sochaczewie zostali powiadomieni o częściowo obnażonych zwłokach kobiety, które znajdowały się w przydrożnym rowie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Brzozowiec (gmina Iłów). Udało się ustalić tożsamość kobiety, którą okazała się 26-letnia obywatelka Ukrainy. Podjęte w sprawie czynności m.in. przeprowadzona tego samego dnia sekcja zwłok potwierdziły, iż padła ona ofiarą zabójstwa. W ciągu kolejnych dwóch dni ciężkiej pracy policjantów oraz prokuratorów udało się ustalić sprawcę tego zabójstwa. Mężczyzna to także obywatel Ukrainy, który bezpośrednio po dokonanym przestępstwie wyjechał z Polski do swojej ojczyzny, gdzie się ukrył.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy i zabezpieczone ślady pozwoliły na wydanie przez prokuraturę postanowienia o przedstawieniu zarzutów i wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 4 września Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie wydała list gończy za sprawcą przestępstwa.

Jak poinformowali policjanci z komendy w Sochaczewie, w tej sprawie współpracują za pośrednictwem oficera łącznikowego ze stroną ukraińską. Ma to na celu skuteczne pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności za popełnioną zbrodnię.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest