Zdemolował fontannę miejską

Policjanci z Błonia zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy po tym, jak ten chwilę wcześniej wszedł do fontanny i uszkodził pięć dysz wodnych. Podczas interwencji mężczyzna odmówił podania swoich danych, a na koniec zwyzywał mundurowych.
zniszczenie-fontanna-blonie
Fot. KPP Stare Babice. Mężczyzna nie tylko zdewastował fontannę, ale również zwyzywał interweniujących policjantów.

Dochodziła godzina 19:00, gdy dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie, który miał uszkodzić fontannę w centrum miasta. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali 48-latka w mokrym ubraniu oraz świadków zdarzenia. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna chwilę wcześniej wszedł do fontanny i uszkodził cztery dysze wodne oraz jedną znajdującą się w paszczy lwa. Był pijany.

Podczas interwencji mężczyzna odmówił podania funkcjonariuszom swoich danych osobowych oraz, używając słów wulgarnych, kierował wobec nich groźby karalne. 48-latek już usłyszał zarzuty. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Natomiast za odmówienie i niepodanie funkcjonariuszom swoich danych osobowych odpowie przed sądem, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie mieszkańca gminy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest