Powiat Pruszkowski

Wyłączą wodę w Pruszkowie i w Komorowie

W związku z kolejną już awarią magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich, mieszkańcy Pruszkowa znów zostaną pozbawieni wody. Termin usuwania usterki przesunięto na poniedziałek, 3 lipca.
wylaczenie-wody-pruszkow-komorow-lipiec-2017
Fot. kaboompics/pixabay.com. W związku z planowanym usuwaniem awarii, wody może nie być nawet przez 36 godzin.

Początkowo Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) planowało wyłączyć magistralę z użytku już w czwartek, 29 czerwca, jednak, jak czytamy w oficjalnym komunikacie spółki, w związku z prognozowaną falą upałów skutkującą zwiększonym zapotrzebowaniem na wodę, planowany termin usuwania awarii magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich w rejonie ulicy Partyzantów, został przesunięty na 3 lipca (poniedziałek) od godz. 9:00. Ze względu na prowadzoną naprawę nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie części Pruszkowa.

W celu usunięcia awarii konieczne jest wyłączenie magistrali, co będzie skutkowało obniżeniem ciśnienia wody lub całkowitym jej brakiem w części Komorowa oraz na osiedlach Prusa, Staszica, Parkowa, Śródmieście i Ostoja w Pruszkowie. Jak zapewniają przedstawiciele MPWiK, prace naprawcze będą prowadzone w trybie ciągłym. Ze względu na dużą średnicę przewodu (0,5 m) oraz utrudnienia związane z precyzyjną lokalizacją uszkodzenia, usuwanie awarii może potrwać do 36 godzin.

Bardziej precyzyjne oszacowanie czasu przywrócenia dostaw wody będzie możliwe po wykonaniu wykopu i oględzin magistrali. Pierwszy, przybliżony komunikat zostanie opublikowany na stronie MPWiK w poniedziałek, 3 lipca, około godz. 15.00. Ze względu na utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, które mogą wystąpić w czasie wykonywanych robót, mieszkańcy proszeni są o wcześniejsze zabezpieczenie w domach niezbędnych jej zapasów.

Od chwili wyłączenia magistrali, zostaną uruchomione awaryjne ujęcia wody na terenie Pruszkowa. Ponadto w następujących lokalizacjach zostaną podstawione beczkowozy:

  • ul. Emancypantek róg Lalki
  • ul. Antka róg Placówki
  • ul. Emancypantek 8
  • ul. Bolesława Prusa 35
  • ul. Akacjowa 6
  • ul. Powstańców 10
  • ul. Kopernika róg ul. Hubala

Więcej z obszaru: Powiat Pruszkowski