Warszawa

Pociągi testowe metra dojechały na Wolę!

Pociąg testowy rozpoczął jazdy próbne na nowo wybudowanym, wolskim odcinku linii metra M2. To jedna z ostatnich faz budowy podczas której kontrolowana jest m.in. poprawność działania systemów podziemnej kolei.
metro-wola
Fot. ZTM Warszawa. Testy systemów to jeden z ostatnich etapów budowy metra na Woli.

W specjalnym przejeździe uczestniczył Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy. – Spełniamy obietnice i konsekwentnie rozbudowujemy sieć warszawskiego metra. Dziś możemy patrzeć na efekty prac budowniczych na Woli, gdzie na dwa miesiące przed zakończeniem prac budowlanych, rozpoczęły się próbne jazdy pociągów – powiedział włodarz. I dodał: – Przed nami jednak dalsza rozbudowa podziemnej kolei. Trwają intensywne prace na Bemowie i Bródnie. Wszystko po to, by osiągnąć cel, jakim jest ekologiczna i sprawna komunikacja miejska. Działamy w trosce o klimat i jakość powietrza. Zachęcamy, by warszawiacy i mieszkańcy metropolii wybierali transport publiczny.

Testy systemów to jeden z ostatnich etapów budowy podziemnej kolei na Woli. W tym czasie specjalne pociągi będą poruszać się między torami odstawczymi za stacją Rondo Daszyńskiego, a komorą odstawczą za stacją Księcia Janusza. W czasie próbnych przejazdów kontrolowana jest nie tylko poprawność działania wszystkich urządzeń znajdujących się w nowych tunelach i na stacjach, ale także ich współdziałanie z systemami pokładowymi pociągów obsługujących linię. Równolegle z jazdami testowymi prowadzone są prace wykończeniowe na stacjach. Uzupełniane są panele ścian zatorowych, ostatnie elementy sufitów i oświetlenia. Finalnego kształtu nabierają również wejścia do stacji na których montowane są szklane tafle, a na antresolach są uzupełniane elementy systemu informacji pasażerskiej.

Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa

Więcej z obszaru: Warszawa

bezdomni-slub-mieszkanie-warszawa

Niezwykła historia polsko-białoruskiego małżeństwa bezdomnych. Dzięki pomocy strażnika miejskiego otrzymali mieszkanie!

Happy endem zakończyła się historia bezdomnego małżeństwa z Warszawy. >>