Powiat Warsz. Zach.

Pracują nad małą obwodnicą Łomianek

Władze Łomianek zachęcają do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie koncepcji programowo-przestrzennej budowy tzw. małej obwodnicy. 2 marca, w ICDS odbędzie się w tej sprawie spotkanie.
mala-obwodnica-lomianek
Fot. TeroVesalainen/pixabay.com. Władze Łomianek zachęcają do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych.

Budowa tzw. małej obwodnicy jest jedną z najważniejszych inwestycji drogowych w Łomiankach. Ma powstać na odcinku ul. Brukowa – ul. Rolnicza i przebiegać śladem Kościelnej Drogi. Jeśli inwestycja zostanie zrealizowana, odciąży wiecznie zakorkowaną ul. Warszawską. Zatory na tej drodze dają się kierowcom mocno we znaki. O przebudowie drogi S7 na razie nie ma co marzyć, nie ruszy ona wcześniej niż za kilka lat. To właśnie dlatego władze Łomianek muszą myśleć o realizacji inwestycji drogowych na terenie gminy. Jedną z nich ma być mała obwodnica.

Na razie urzędnicy zachęcają do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Odbędą się one w dniach 2-10 marca i będą dotyczyły koncepcji programowo-przestrzennej przyszłej obwodnicy. Władze zachęcają również do składania opinii w tej sprawie. Spotkanie konsultacyjne dotyczące koncepcji programowo-przestrzennej budowy malej obwodnicy Łomianek. odbędzie się w czwartek, 2 marca o godz. 18.00 w ICDS. W trakcie spotkania mieszkańcy będą mogli zgłaszać uwagi, opinie i propozycje do konsultowanego dokumentu. Na uwagi, opinie i propozycje urzędnicy czekają również od 2 do 10 marca pod adresem e-mail: konsultacje@lomianki.pl. Można będzie też składać je pisemnie na adres: Urząd Miejski w Łomiankach, ul. Warszawska 115, 05-092 Łomianki.

Więcej z obszaru: Powiat Warsz. Zach.