Arboretum wizytówką Włoch?

Radny Janusz Wojdalski z warszawskich Włoch w swoim programie wyborczym zaproponował stworzenie arboretum lub alpinarium. Taki obiekt miałby się stać wizytówką dzielnicy.
Arboretum w Kórniku. Czy takie miejsce powstanie również w warszawskich Włochach? Fot. Wikipedia

We Włochach nie brakuje atrakcyjnych miejsc do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i atrakcyjnych przyrodniczo terenów. Można skorzystać np. z uroków Fortu Włochy lub Stawów Cietrzewia. Zdaniem radnego Janusza Wojdalskiego (PiS) to za mało i chciałby on, aby w dzielnicy powstało arboretum, czyli ogród dendrologiczny lub alpinarium – ogród zbudowany ze skał, kamieni i ziemi. Skąd taki pomysł? – To jest nasze marzenie – mieszkańców i członków stowarzyszenia Willa Włochy – mówi Wojdalski. – Taki obiekt, pełen pięknych roślin, mógłby się znaleźć np. na terenie Fortu Włochy, w grę wchodzi również zagospodarowanie ogrodu przy ul. Kosmosu – dodaje.

Faktycznie, takie miejsca funkcjonują w Polsce i na świecie i są atrakcją regionów. Arboretum w Kórniku może poszczycić się przepiękną kolekcją różaneczników, natomiast w alpinarium w Monachium jest odtworzone górskie środowisko naturalne z bujną roślinnością. A jakie są szanse na powstanie podobnego obiektu w warszawskiej dzielnicy? Na razie pomysł jest wyłącznie w fazie koncepcji. Aby został zrealizowany, radny musi złożyć odpowiedni wniosek do dzielnicowego budżetu. Janusz Wojdalski deklaruje, że zamierza poruszyć sprawę na posiedzeniu Komisji Ładu i Ochrony Środowiska Rady Dzielnicy Włochy. Kolejnym krokiem będzie zabezpieczenie funduszy w przyszłorocznym budżecie dzielnicy. Czy faktycznie tak się stanie, czas pokaże.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Arboretum wizytówką Włoch?